O mnie

zdjecie3Nauczyłam się czytać mając lat cztery, czy pięć. Niestety – dla moich przyszłych biografów i prywatnej mitologii – nie na Plutarchu czy Mickiewiczu, ale na programie telewizyjnym. Mama postawiła warunek, że jeśli chcę wiedzieć, o której emitują „Czarodziejskie zwierciadełko” na Polonii 1, muszę sama tę informację z programu telewizyjnego wyczytać. Nie powiem, argument dobrany doskonale, szczególnie w tych zamierzchłych czasach, kiedy puszczano w telewizji pasmo anime.

Do tego magicznego przełomu polegałam na audiobookach w wersji live, czyli książkach czytanych przez rodziców. A tu nagle otworzył się magiczny świat słowa pisanego. I wsiąkłam na dobre.

W sumie wszystkie mniej lub bardziej przełomowe momenty mojego życia składają się z książek. Nawet o seksie dowiedziałam się przeglądając podręczniki medyczne dziadka (chociaż zwykłam się obywać bez łacińskiej terminologii rodem z „Anatomii” Bochenka ;)). Literatura przemyka przez każdy mój dzień chyłkiem, chyłkiem, czasem tupiąc nogą, by wszyscy mogli ją dostrzec.

Ten blog jest takim właśnie tupaniem.

 

Teksty na blogu są mojego autorstwa i nie wyrażam zgody na jakiekolwiek wykorzystywanie ich w całości lub we fragmentach bez mojej zgody. Avatar zawiera ilustrację autorstwa Jessicy Finson.

Reklamy

Dodaj coś od siebie

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s